12 mar 2013

"BUNT STADIONÓW"

Jak podaje strona Stowarzyszenia kibiców Wisły Kraków SKWK.pl szykuje nam się nie lada gratka dla ludzi interesujących się sceną kibicowską w Polsce.
Pozwoliłem sobie zacytować cały tekst SKWK.

"24 marca przy ulicy Reymonta czeka nas wydarzenie kibicowskie na ogólnopolską skalę. Dzięki staraniom Wiślackich Patriotów, SKWK i samego Mariusza Pilisa, to właśnie w Krakowie będzie miał miejsce przedpremierowy pokaz filmu "Bunt Stadionów", który opowiada o innej niż ta podawana powszechnie w mediach, sytuacji kibiców w Polsce.

Film "od kuchni" przedstawia wydarzenia związane z konfliktem kibiców z władzą, a także mediami. Wyjaśnia przyczyny konkretnych zachowań grupy rządzącej. Nie boi się zadawać niewygodnych pytań.

Wypowiadają się w nim m.in. przedstawiciele najsilniejszych ekip kibicowskich w Polsce. Jak mówi sam autor - jeszcze długo nie doczekamy niestety czasów, aby można było go obejrzeć w otwartej telewizji.

Mariusz Pilis to reżyser, scenarzysta, dziennikarz, a także korespondent wojenny. Swoimi dotychczasowymi działaniami pokazał, że nie akceptuje tego, co aktualnie dzieje się w polskich mediach. Zamiast wpasować się w nurt, którego jesteśmy aktualnie świadkami, Pilis poszedł swoją drogą. Zaczął tworzyć filmy, które w bardzo szybkim tempie, mimo, że nie były pokazywane w ogólnodostępnych mediach, zyskały ogromną popularność. Jednym z nich był jego pierwszy materiał dotyczący kibiców.

Próbkę tego, czego świadkami będziemy 24 marca przy Reymonta można było zobaczyć tuż przed Euro2012. Wtedy właśnie, na zlecenie holenderskiej telewizji Mariusz Pilis nakręcił film "Futbol i kraty" pokazujący zarówno kibicowską Polskę, jak i Ukrainę od innej strony niż ta, z którą na co dzień spotykamy się w mediach.

Jak się szybko okazało, film ten, choć dostępny tylko w internecie szybko zaczął bić rekordy popularności. Skłoniło to Mariusza Pilisa to stworzenia już zdecydowanie szerszego nagrania opowiadającego o aktualnej sytuacji kibiców w Polsce.

Tym nagraniem jest właśnie dokumentalny film "Bunt Stadionów". Jego pokaz przedpremierowy odbędzie się przy Reymonta. Co więcej, jest to jedyny pokaz tego filmu dla szerokiego grona widzów!

Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objęła Gazeta Polska, której dziękujemy za okazane zainteresowanie i współpracę. Informacja o projekcji filmu organizowanej przez kibiców Wisły zostanie umieszczona w jej ogólnopolskim wydaniu.

Niebawem więcej informacji na naszej stronie. W przyszłym tygodniu pojawi się także oficjalny trailer filmu
."

PRZEDPREMIEROWY POKAZ FILMU "BUNT STADIONÓW" MARIUSZA PILISA

24 marca, godzina 17:30

Stara Hala Wisły

Wstęp: 5 zł

Jest to jedyny pokaz filmu dla szerokiego grona osób!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz