16 sty 2013

Węgry-Polska-Tarnów

Elita Tarnowa aktywnie wkracza w nowy rok. Rok jubileuszu 85-lecia naszego klubu oraz rok, w którym chcemy podkreślić wielowiekową przyjaźń polsko-węgierską, której akcenty w naszym mieście są wyjątkowo silne i są jedną z głównych wizytówek charakteryzujących nasz piękny galicyjski gród. Środowisko kibiców coraz mocniej akcentuje przyjaźń polsko – węgierską, która jest niespotykanym zjawiskiem w skali świata, stąd też ogólnopolska inicjatywa powstania wspólnej flagi. Oficjalnie od 2007 roku parlamenty obu krajów ustanowiły dzień 23 marca „Dniem przyjaźni polsko – węgierskiej”. Tarnów jest miastem szczególnym, gdyż u nas urodził się jeden z bohaterów Wiosny Ludów gen. Józef Bem.
To właśnie wydarzenia z 1848 roku, których 165 rocznicę będziemy obchodzić w tym roku są ważną częścią historii Węgier. 15 marca, w dniu wybuchu rewolucji w Peszcie (obecny Budapeszt – po połączeniu sąsiednich miast) na Węgrzech obchodzi się Święto Narodowe. Zapraszamy do śledzenia wydarzenia, które utworzyliśmy na facebooku( https://www.facebook.com/events/143049305851847/?notif_t=plan_user_joined ), w którym będziemy przedstawiać różne ciekawostki dotyczące Polski i Węgier, szczególnie w kontekście naszego miasta, a także na płaszczyźnie kibicowskiej. Jednocześnie będziemy informować o naszych inicjatywach.
Zapraszamy już teraz do zakupu okazjonalnych vlepek z gen. Bemem oraz urodzinowych z okazji 85-lecia naszego klubu. 10 vlepek we dwóch wzorach, 10 na 10 cm, w pakiecie za 3 zł. Środki przeznaczone zostaną na obchody związane z przyjaźnią polsko – węgierską. Zapraszamy do uczestnictwa mieszkańców Tarnowa, regionu tarnowskiego jak również mieszkających w Tarnowie Węgrów. Tarnów pozdrawia węgierskich braci!

2 komentarze:

  1. Będą w Wiślackim Świecie/R22/Strefie Kiboli?

    OdpowiedzUsuń
  2. wszystkich zainteresowanych vlepkami zapraszam na e-mail : pamiatki@elitatarnowa.pl

    OdpowiedzUsuń