29 sie 2013

"good night left side" - za to jest kara!?!?!??!?!

Za hasło "good night left side" można dziś dostać karę i to sporą, taką karę dała UEFA Lechowi Poznań...


"Wczoraj (01.08) UEFA nałożyła 10 tysięcy euro kary na klub piłkarski Lech Poznań za mecz z fińską drużyną FC Honka. Chodzi o niezgodne z przepisami zachowanie poznańskich kibiców, w którego “wytropieniu” pomogło jedno z “antyfaszystowskich” ugrupowań.

Powodem, za który UEFA ukarała Lecha kwotą ponad czterdziestu tysięcy złotych jest rzekome sprzedawanie pod stadionem na ul. Bułgarskiej wlepek z hasłem “Good Night Left Side”. Stało się tak za sprawą donosu, jaki skierowało utrzymywane m.in. z unijnych dotacji stowarzyszenie Nigdy Więcej, zajmujące się “walką z faszyzmem”. Działacze NW mieli wypatrzeć wśród kilkunastu tysięcy kibiców obecnych tego dnia na stadionie osoby sprzedające wlepki o wspomnianej treści.

Zarząd Lecha Poznań odwołał się od kary. Wraz z sankcją poznański klub nie otrzymał bowiem jakichkolwiek dowodów czy dokumentów potwierdzających wersję “antyfaszystowskich” donosicieli. Sam powód ukarania klubu również wydaje się być mocno absurdalny.

Kara UEFA ma związek z przepisami zakazującymi wnoszenia na stadiony “skrajnie prawicowych” i “rasistowskich” treści. Do jej wymierzenia któremukolwiek z klubów wystarczy informacja o obecności np. “rasistowskiego” napisu na jednej z barierek umiejscowionych na trybunach. Przy tym wątku należy również zaznaczyć, że włodarzom UEFA nie przeszkadzają treści komunistyczne pojawiające się na części stadionów w zachodniej Europie."
Informacje : autonom.pl,kkslech.com

1 komentarz:

  1. jak najbardziej słuszna decyzja UEFA

    OdpowiedzUsuń