28 kwi 2012

Wiśl@cy.

Z wielką przyjemnością chcę przedstawić kolejną vlepkową replikę flagi w naszych Wiślackich vlepkach. Tym razem do wydania takich vlepek pokusiła się grupa osób która jest na R22 bardzo dobrze znana- WIŚL@cy. FC Wiśl@cy został założony 14 X 2001 przez 7 osób, które zauważyły potrzebę stworzenia grupy zajmującej się oprawą i dopingiem podczas meczów naszego klubu. Trzeba sobie zdać sprawę, że ultrasowanie w tamtym czasie wyglądało zupełnie inaczej. Było biednie, skromnie, nie było funduszy na nic. Nie współpracowaliśmy z klubem, na wszystkie akcje pieniądze zbieraliśmy we własnym gronie. Wchodziliśmy na stadion równo z otwarciem kas i musieliśmy się ze wszystkim wyrobić. Nie było jeszcze schematów postępowania, ale była wielka “zajawka”, która napędzała wszystkie nasze działania. Pierwszą zorganizowaną przez Wiśl@ków akcją był protest zorganizowany podczas meczu z Interem przeciwko odsunięciu od drużyny Olgierda Moskalewicza. Na trybunach rozdaliśmy kartki A3 (wydrukowane i skserowane własnymi siłami) z napisem “Olo”, które kibice unosili wielokrotnie do góry skandując imię piłkarza. Runda jesienna sezonu 2001/2002, upłynęła pod znakiem poszerzania i konsolidacji grupy.
Powstała flaga "Wiśl@cy" oraz fanklubowe szale "Wiśl@cy - Nasza Wiara Niezachwiana". Ostatecznie uformowaliśmy się podczas przerwy zimowej i od tego czasu działaliśmy w ok. 30 osób. W trakcie przerwy w rozgrywkach piłkarskich pokazaliśmy się na meczach koszykówki kobiet i mężczyzn, a także na meczach naszych siatkarek. Wiśl@cy uszyli także największą w tamtym czasie sektorówkę w Polsce.
Dziś mam przyjemność przedstawić wierną replikę flagi na vlepce. Od razu uprzedzam wszelkie pytania odnośnie tych vlepek-NIE SĄ DO OGÓLNEJ SPRZEDAŻY, zostały rozprowadzone w śród WIŚL@KÓW i upiększą stadiony w całej Polsce oraz setki innych miejsc.Nakład okazal się i tak za mały gdyż wszystko się rozeszło. Z mojej strony gratulacje dla chłopaków za przypomnienie o sobie i wypuszczenie zacnej vlepki repliki. Robota UltraFactory oczywiście WISŁA PANY!

1 komentarz: